"ZABAWA SZTUKĄ"

pt. "ZABAWA SZTUKĄ"

W roku szkolnym 2023/2024 nasze przedszkole realizuje projekedukactjny pt. "Zabawa sztuką".

Organizatorem akcji jest Dagmara Drabik, Przedszkole nr 9 „Pod Sosenką” w Siemianowicach Śląskich.

Projekt ma na celu propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej.

W procesie zabawy dzieci zostaną wprowadzone w świat sztuki o charakterze lokalnym, ogólnopolskim, europejskim i światowym, zapoznają się z wybranymi dziełami i ich twórcami, rozwiną poczucie estetyki i wrażliwości na piękno, rozwiną swoją kreatywność i innowacyjność. Dzieci zapoznają się z różnorodnymi technikami plastycznymi, rozwiną zainteresowanie światem przyrody poprzez wykorzystywanie dzieł sztuki, odkryją swoje dziecięce talenty i pogłębią więzi w grupie przedszkolnej. Poprzez twórczość dzieci będą miały możliwość rozwijania wiary we własne możliwości.